ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΠΛΗΚΤΟΥΣ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ

"Μὴ νικῶ ὑπὸ τοῦ κακοῦ, ἀλλὰ νίκα ἐν τῷ ἀγαθῷ τὸ κακόν" (Πρός Ρωμαίους 12:21).

Η Θεολογική Σχολή Αθηνών με αίσθημα ευθύνης, συναλληλίας και αγάπης προς τον πλησίον συμμετέχει ενεργά στη συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας προς τους σεισμόπληκτους της Συρίας και της Τουρκίας που συντονίζει το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ).

Συγκεντρώνουμε:

- Ιατροφαρμακευτικό υλικό (παυσίπονα, αντιφλεγμονώδη, γάζες, επίδεσμοι, κουτιά πρώτων βοηθειών, φυσιολογικοί οροί κ.ά.).
- Μάσκες, αντισηπτικά, γάντια.
- Αυτοκόλλητα επιθέματα (τύπου hansaplast).
- Είδη ατομικής υγιεινής.
- Κουβέρτες (συσκευασμένες).
- Ρούχα (καινούργια ή μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση, συσκευασμένα).
- Γάλα σε σκόνη.
- Πάνες μωρών.

Στη Θεολογική Σχολή του ΕΚΠΑ, τα είδη προς συγκέντρωση θα παραδίδονται μέχρι τη Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2023, καθημερινά, ώρες 9:00-15:00, εντός της Γραμματείας.

Με θερμές εκ των προτέρων ευχαριστίες

Ο Κοσμήτωρ
Χρήστος Γ. Καραγιάννης