ΑΠΟ ΤΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (2023)

Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023

Με μεγάλη επιτυχία και παρουσία του Γενικού Γραμματέα Ανώτατης Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, Ομότιμου Καθηγητή της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης και Επίτιμου Διδάκτορα της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ κ. Οδυσσέα Ζώρα, πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη Συναυλία του ΕΚΠΑ με την Ορχήστρα και τη Χορωδία του Τμήματος Μουσικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ υπό τη διεύθυνση του καθηγητή Νικολάου Μαλιάρα, με έργα Haydn, Mozart, Mascagni, Schubert, Σκαλκώτα, κάλαντα και χριστουγεννιάτικες μελωδίες από όλο τον κόσμο, τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών.

- Αναλυτικά Δελτίο Τύπου, Εικονοθήκη και Βιντεοθήκη της Συναυλίας στο Hub του Ε.Κ.Π.Α.