ΚΟΣΜΗΤΕΙΑ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Ιερό Παρεκκλήσιο Θεολογικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.

Κάθε Πέμπτη του ακαδημαϊκού έτους τελείται Ορθρος και η Θεία Λειτουργία στο Ιερό Παρεκκλήσιο τού Αποστόλου Παύλου τής Θεολογικής Σχολής, σύμφωνα με πρόγραμμα, το οποίο ανακοινώνεται στην ιστοσελίδα της Κοσμητείας της Σχολής. Στις Ακολουθίες αυτές διακονούν φοιτητές και φοιτήτριες. Το Παρεκκλήσιο ευρίσκεται στο Β' όροφο του Κτηρίου της Σχολής μετά την Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας.

Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας προσφέρεται κέρασμα στο Αρχονταρίκι της Σχολής. Προσκαλούνται όλοι οι φοιτητές και φοιτήτριες να συμμετέχουν.

Από το ακαδημαϊκό έτος 2015-16 ως Εφημέριος τού Παρεκκλησίου διακονεί ο Πρωτ. π. Ευάγγελος Μαρκαντώνης, πτυχ. Χημείας και Θεολογίας, Υποψ. Διδάκτωρ τού Τμήματος Θεολογίας.