ΨΗΦΙΣΜΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΗΤΕΙΑΣ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΘΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΙΩΑΝΝΗ ΜΠΑΚΑ (ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Α.Π.Θ.)

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) με ιδιαίτερη θλίψη πληροφορήθηκε τον αιφνίδιο θάνατο του Καθηγητή του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Χριστιανικού Πολιτισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.)

Ιωάννη Μπάκα

εκλεκτού συναδέλφου, ερευνητή και Πανεπιστημιακού Διδασκάλου, που υπηρέτησε με συνέπεια και ήθος την Επιστήμη.

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής Αθηνών τιμώντας την προσφορά και τη μνήμη του, συνήλθε σε Έκτακτη Συνεδρία και αποφάσισε ομόφωνα:

- Να εκφραστούν τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του.

- Να αναρτηθεί το παρόν Ψήφισμα στην ιστοσελίδα της Κοσμητείας της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α, να αποσταλεί στο Τμήμα του εκλιπόντος και να επιδοθεί στην οικογένειά του.

- Να κατατεθεί στέφανος στη σορό του.

Πανεπιστημιούπολη 17 Ιουλίου 2024.