ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΗΤΟΡΟΣ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΘΗΝΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗ

Τρίτη 06 Ιουλίου 2021

Συνάντηση του Κοσμήτορος της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) κ. Χρήστου Γ. Καραγιάννη με την Α.Θ.Π. τον Αρχιεπίσκοπο Κωνσταντινουπόλεως, Νέας Ρώμης και Οικουμενικό Πατριάρχη κ. Βαρθολομαίο Α΄ πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 6 Ιουλίου 2021 στο Γραφείο του Παναγιωτάτου στην Κωνσταντινούπολη. Αντικείμενο της συνάντησης ήταν η ρύθμιση λεπτομερειών που αφορούν στην έκδοση και παρουσίαση του αφιερωματικού τόμου της Θεολογικής Σχολής Αθηνών για τα τριάντα έτη (1991-2021) ευκλεούς πατριαρχίας του Παναγιωτάτου.