ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΗΣ Ε.Ε.Π.Ε.Κ.

Πρώτο βραβείο σε ομάδα ερευνητών και φοιτητών της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. σε διαγωνισμό της Ε.Ε.Π.Ε.Κ.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το πρώτο βραβείο απέσπασε ομάδα ερευνητών και φοιτητών της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ηλεκτρονικής Αίθουσας Ασύγχρονης Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης, τον οποίο διοργάνωσε η Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας (23-09-2020).

Η ομάδα που βραβεύτηκε εργάστηκε υπό την εποπτεία της κ. Ιωάννας Κομνηνού, Επίκουρης Καθηγήτριας του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, με αντικείμενο το σχεδιασμό και την οργάνωση ηλεκτρονικής τάξης για την υποστήριξη του μαθήματος της Διδακτικής του μαθήματος των Θρησκευτικών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, και αποτελούνταν από τους μεταπτυχιακούς φοιτητές και υπ. Διδάκτορες: Δημήτριο Αλεξόπουλο, Χρυσάνθη Βαβέτση και Τσιμέκα Μαριάννα. Την εξωτερική αξιολόγηση είχε αναλάβει ο Δρ Κωνσταντίνος Σπαλιώρας. Στο μάθημα συμμετείχαν οι φοιτητές του Στ΄ εξαμήνου του μαθήματος.

Η Κοσμητεία συγχαίρει θερμά όλες και όλους τους συντελεστές αυτής της επιτυχίας.

Περισσότερα: https://www.ert.gr/

Από την Κοσμητεία