ΕΚΔΗΜΙΑ ΣΕΒΑΣΜΙΩΤΑΤΟΥ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΣΑΣΙΜΩΝ ΚΥΡΟΥ ΓΕΝΝΑΔΙΟΥ (ΛΥΜΟΥΡΗ), ΕΠΙΤΙΜΟΥ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΕΚΠΑ

Η Θεολογική Σχολή, αλλά και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ), με βαθιά θλίψη πληροφορήθηκαν την εκδημία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Σασίμων  κυρού Γενναδίου (κατά κόσμον, Νικολάου Λυμούρη), Επίτιμου Διδάκτορα του Τμήματος Θεολογίας του ΕΚΠΑ. Ο Κοσµήτωρ της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., οι Πρόεδροι των Τµηµάτων Θεολογίας και Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας και όλο το ακαδηµαϊκό και διοικητικό προσωπικό εκφράζουµε προς τους οικείους του εκλιπόντος τα θερµά µας συλλυπητήρια.