ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για ακόμη φορά για την καλή σας προαίρεση να λάβετε ενεργά μέρος στην προσπάθεια μας να συστήσουμε τη χορωδία βυζαντινής μουσικής της σχολής μας. Ύστερα από την πρώτη συνάντηση μας, ορίστηκε κάθε Δευτέρα και ώρα 15:00 να έχουμε τις προγραμματισμένες συναντήσεις μας.

Οι παραδόσεις των μαθημάτων βυζαντινής μουσικής θα πραγματοποιούνται στην αίθουσα οπτικοακουστικών της Θεολογικής Σχολής και θα εντάσσονται στην πρώτη ώρα του επιλεγόμενου μαθήματος «Εισαγωγή στη Θεία λατρεία και σύγχρονα τελετουργικά θέματα». Όσοι από εσάς δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν λόγω υποχρεώσεων στην πρώτη μας συνάντηση ή επιθυμούν τώρα να ενταχτούν στη χορωδία της σχολής, τους αναμένουμε την προσεχή  Δευτέρα 28/11/2022.

Μετά τιμής

Δρ. Αποστολός Φώτιος