ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2020-21 ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Αγιασμός για το νέο ακαδημαϊκό έτος 2020-21 στη Θεολογική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Έχω την τιμή να Σας προσκαλέσω στην τελετή Αγιασμού για το νέο Ακαδημαϊκό έτος, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 10 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 10:00 π.μ. στο ιερό Παρεκκλήσιο της Θεολογικής Σχολής (Κτήριο Θεολογικής Σχολής, Πανεπιστημιούπολη, Άνω Ιλίσια).

Την Ακολουθία θα τελέσει ως εκπρόσωπος της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρας.

Με τιμή

Ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής
Χρήστος Γ. Καραγιάννης

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! Καθ' όλη τη διάρκεια της τελετής και της εκδήλωσης εν γένει, θα τηρηθούν απαρέγκλιτα τα μέτρα πρόληψης και προστασίας από την πανδημία του κορονοϊού, τα οποία ορίζει η κείμενη νομοθεσία.