ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! - H ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΘΗΝΩΝ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021

Στο εξωτερικό, τα πανεπιστήμια –πέραν των εκπαιδευτικών τους καθηκόντων– είναι στραμμένα προς την κοινωνία. Διοργανώνουν εκδηλώσεις και δράσεις που ανοίγουν τις πόρτες τους και δείχνουν την πολλαπλή προσφορά τους στο σύνολο. Η Θεολογική Σχολή Αθηνών, στο πλαίσιο της τελετής υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ, για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022, που έγινε στις 7 Δεκεμβρίου, αποφάσισε να εγκαινιάσει και ένα χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό μπαζάρ. Το διοργανώνει η ΜΚΟ «Αποστολή», σε συνεργασία με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο, στον ανακαινισμένο Β΄ όροφο της Σχολής στου Ζωγράφου. Πρόκειται για εξαιρετική πρωτοβουλία δύο εγνωσμένου κύρους φορέων, που σκοπό έχει να συνδράμει τους αδύναμους συμπολίτες μας ενόψει της εορτής των Χριστουγέννων.

- Ολόκληρο το αφιέρωμα της Μαργαρίτας Πουρνάρα στην Καθημερινή