ΝΕΑ ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (Ε.Κ.Π.Α.)

Το πρόγραμμα εκσυγχρονισμού των υποδομών της Θεολογικής Σχολής Αθηνών βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη. Η Κοσμητεία προέβη στην ανακαίνιση της Β΄ Αίθουσας του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας και στη μετατροπή της σε Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας. Πρόκειται για ένα έργο, το οποίο έρχεται εν μέσω πανδημίας να ενισχύσει τη διδασκαλία με έναν σύγχρονο χώρο, αντάξιο του επιπέδου των σπουδών που παρέχεται από  το επιστημονικό και διδακτικό προσωπικό της Σχολής.