ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 27 ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022 ΛΟΓΩ ΔΥΣΜΕΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ

Κατόπιν σχετικής απόφασης του Πρυτανικού Συμβουλίου του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), η οποία ελήφθη σε συνεννόηση με τους Κοσμήτορες των Σχολών του ιδρύματος, λόγω των αντίξοων καιρικών συνθηκών και των σοβαρών προβλημάτων που έχουν προκληθεί, ανακοινώνεται ότι δεν θα πραγματοποιηθεί στις 27 και 28 Ιανουαρίου 2022 η εκπαιδευτική λειτουργία των Σχολών και των Τμημάτων, μεταξύ των άλλων και οι εξετάσεις.

Οι Διοικητικές Υπηρεσίες θα λειτουργήσουν κανονικά.

Ειδικότερα, για όλες τις Υπηρεσίες που βρίσκονται στην Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου, λόγω της μεγάλης έκτασης και καθώς οι εργασίες εκχιονισμού και καθαρισμού θα συνεχισθούν και αύριο το πρωί, υπάρχει προτροπή για αυξημένη τηλεργασία, σε συνεννόηση με τους προϊσταμένους των υπηρεσιών, και διευκόλυνση των στελεχών που έχουν πρόβλημα προσέλευσης.

Εκ των Πρυτανικών Αρχών του Ε.Κ.Π.Α.