ΕΚΔΗΜΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΓΟΡΤΥΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΕΩΣ ΚΥΡΟΥ ΙΕΡΕΜΙΟΥ (ΦΟΥΝΤΑ), ΚΑΘΗΓΗΤΟΥ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

Η Θεολογική Σχολή, αλλά και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), με βαθιά θλίψη πληροφορήθηκαν την εκδημία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κυρού Ιερεμίου (Φούντα), Καθηγητού της Θεολογικής Σχολής (Τμήμα  Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας)

Η εξόδιος ακολουθία θα πραγματοποιηθεί σήμερα Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2021 και ώρα 2 μ.μ. στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου στη Μεγαλόπολη.

Ο Κοσµήτωρ της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., οι Πρόεδροι των Τµηµάτων Θεολογίας και Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας και όλο το ακαδηµαϊκό και διοικητικό προσωπικό εκφράζουµε προς τους οικείους του εκλιπόντος, καθώς και προς το χριστεπώνυμο πλήρωμα της Ιεράς Μητροπόλεως Γόρτυνος και Μεγαλοπόλεως, ειλικρινή συλλυπητήρια.