ΕΚΔΗΜΙΑ Γ. ΠΑΤΡΩΝΟΥ, ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Η Θεολογική Σχολή, αλλά και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), με βαθιά θλίψη πληροφορήθηκαν την εκδημία του Γ. Πατρώνου, Ομότιμου Καθηγητού της Ερμηνευτικής και της Θεολογίας της Καινής Διαθήκης.

- Ψήφισμα της Κοσμητείας

- Συλλυπητήριο μήνυμα εκ μέρους της Α.Θ.Π. του Οικουμενικού Πατριάρχου

Την Τρίτη 17 Αυγούστου 2021, ημέρα της εξοδίου ακολουθίας του εκδημήσαντος στο Μαυροχώρι Καστοριάς, η σημαία της Θεολογικής Σχολής θα κυματίζει μεσίστια.

Ο Κοσµήτωρ της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., οι Πρόεδροι των Τµηµάτων Θεολογίας και Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας και όλο το ακαδηµαϊκό και διοικητικό προσωπικό εκφράζουµε προς τους οικείους του εκλιπόντος τα θερµά µας συλλυπητήρια.