ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΤΗΣ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α.

Ανακαίνιση της Αίθουσας Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στο πλαίσιο του προγράµµατος εκσυγχρονισµού των υποδοµών της Θεολογικής Σχολής, η Κοσµητεία προέβη στην εκ βάθρων ανακαίνιση της Αίθουσας Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας. Η πορεία των εργασιών και το αποτέλεσμα αποτυπώνεται στο σύντομο αφιέρωμα, το οποίο είναι διαθέσιμο στον ακόλουθο σύνδεσμο.

Σταδιακά η Θεολογική Σχολή παρέχει τις δέουσες υποδοµές έρευνας και διδασκαλίας, αντάξιες τόσο του ιστορικού της χαρακτήρα, όσο και αντίστοιχων Πανεπιστηµίων της ηµεδαπής και του εξωτερικού.

Η Κοσµητεία εκφράζει τις θερµές της ευχαριστίες προς τους: κ. Δ. Αλεξόπουλο, κ. Θ. Λιάπη, κ. Σ. Μουτάφη, κ. Μ. Οικονόµου, κ. Φ. Ροϊνό, κ. Γ. Παλαιοπάνο (Ηλεκτρολόγο) και τις ευπρεπίστριες κ. Αικ. Ξάνθου και κ. Ειρ. Μαρµαρά για την ουσιαστική συνδροµή τους στην υλοποίηση ενός απαιτητικού -εν µέσω πανδηµίας- έργου και αναµένει την οµαλοποίηση της υγειονοµικής κατάστασης, έτσι ώστε διδάσκοντες, φοιτητές και προσωπικό να είναι σε θέση να αξιοποιήσουν τις ανακαινισµένες σύγχρονες υποδοµές.

Μετά τιμής,

Ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής